Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ....    
MUĞLA'DA AK PARTİ NEREYE..... - Muğla MUĞLA muğla haber
   
 

MEHMET TAVŞAN ¬

MEHMET TAVŞAN

 MUĞLA'DA AK PARTİ NEREYE.....

 Yazı Boyutu

 Tarih : 14.10.2013 - 23:37:23     Geçen yazımda CHP yi yazmıştım bu yazımda Ak Parti Büyük Şehri yazmak istiyorum. Değerli okurlarım malumunuzdur, Muğla uzun yıllar CHP'nin kalesi olarak bilinmekte. 60 Ihtilâlinden sonra Haluk Özsoy'un Belediye Başkanlığı hariç, CHP Belediyeyi başka bir partiye kaptırmamış. İktidar partisi de epey uğraştı ama, başarılı olamadı . Neden acaba?

  Ak Parti Muğla'da kendi içinde hep çekişmeli oldu. Genel Merkez Milletvekilliği aday seçimlerinde, olabildiğince basiretsiz davrandı. İl ve ilçe teşkilatlarının belirlenmesinde tabana zıt hareket edildi. Sonuç içindeki örgütlenmeyi tam manasıyla tesis edemeyen, bunun sonucunda rakiplerine karşı da örgütlenemeyen bir teşkilat ve ardından gelen başarısızlık. Büyük Şehir ve ilçeler için CHP'den bir çok aday çıkarken, Ak Parti teşkilatında ciddi bir çalışma yok. Bilmez misiniz Allah çalışana verir. 

    Ak Parti'den Aday adaylığını ilk açıklayan, eski Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu oldu ve geçtiğimiz hafta aday adaylığını açıkladı. söylenenlere göre 1000 kişiyi toplayacağı sanılıyordu. Ne yazık ki 300-400 kişi de kaldı. Mustafa Kurtulmuşlu, kendisini Muğla'nın eniştesi olarak tanıtıyor. Muğlalı dışarıdan gelen adaya ne kadar oy verir, bu da tartışılır. Mustafa Kurtulmuş’lu aslen Giresunlu. İl Başkan’ı Nihat Öztürk' ün hemşehrisi. Dürüst, efendi ve samimi kişiliği var. Mustafa Kurtulmuşlu'ya bu seçim yarışında başarılar dilerim. 

    Ak Parti'nin Bayram sonrası adaylığını açıklayacağı diğer bir adayı ise, Eski Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman. Yayman’ın uzun süredir, Büyükşehir Adaylığı için tüm ilçeleri, ilçelerin basın ve iş adamlarının, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiğini duyuyoruz. Üzüldüğüm bir yanı var tek başına, ben de bir köylü çocuğu olarak Muğlam'a hizmet etmek istiyorum diye çırpınıyor. Ne İl ne de İlçe Teşkilatı'nın  dosdoğru yanında olmadığını görüyorum. Nedense Muğla Ak parti de bölünmüşlük hakim durumda. Evet aday arayışları halen devam ediyor. 

   Fethiye Belediye Başkanı'nın MHP'den ihracı söz konusu olunca, hemen gözler Behçet Saatçı’ya çevrilmişti. Yakın bir dostumdan, Behçet Saatçı’nın Büyükşehir Adayı olmayacağını öğrendim. Tabi bu arada uzun süreden beri kulis çalışmaları sürdüren Ak Parti İl teşkilatı, Ankara Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Ömer Bülent Arslan üzerinde çalıştığı söyleniyor. Kimdir Ömer Bülent Arslan diye internetten şöyle bir araştırma yaptım. Kayseri 1965 Sarız doğumlu. Ömer Bület Arslan’ı Muğla, Milas Tarım ilçe müdürlüğünden, daha sonra Muğla Tarım İl Müdürlüğünden tanıdı. Muğlalı Ömer Bülent Arslan'ı çalışkan kişiliği ve yeniliklere açık biri olarak tanıdı. Tabi ki bir de 1 Temmuz 2011 tarihli Sabah ve Dünya Gazetesinin haberine göre  27 kişinin tutuklandığı Termik Yolsuzluğu olarak bilinen ve o dönemde tutuklanan sonra da serbest kalan ekibin içinde.Demekki suçsuzdu serbest bırakıldı. Tabi ki karar Ak Parti Genel merkezinin. Kararlar alınırken taban ve seçmenin beklentisi gözetiecek mi ? Adama sormazlar mı ya kardeşim sen Muğla’nın köylerini ne kadar gezdin ne kadar tanıyorsun, kaç kişiye Muğla'da selam verdin halini hatırını sordun. 

  Bak Osman Gürün'e; Halkın arasında, halkla iç içe. Muğla hangi partiden olursa olsun yanında olduğunu hissettiği adaya oy verir. Onun için Ak Parti'nin Büyükşehir Adayı da halkın içinden çıkan birisi olmalı. Seçim zamanlarında halkın arasına karışan birisi değil. Halk bir sıkıntısı olduğunda halini hatırını soran, problemlerini çözen birinin Belediye başkanı olmasını ister. Hooop diye tepeden bir aday atarsanız Muğlaya Ak Parti olarak avucunuzu yalarsınız beyler.... herşeyden önce , Bir olmayı öğrenmelisiniz. Bırakın kendi aranızdaki kısır çekişmeleri Muğla için Muğlalı için neler yapabilirirsiniz onu düşünün. Düğünlerde resim çektirmekle bu iş olmuyor. Oy gelebileceğini düşündüğünüz çevrelerin cenaze ve düğünlerine katılmayı bırakın, herkesi, her kesimi kucaklayın.. Başbakan İstanbul Belediye Başkanlığını kazanırken,ayırt etmeksizin her yere gitti. Davasını ve yapacaklarını anlattı. Bu güne kadar Muğla'nın en ücra köylerinden Köyceğiz'in Çokmaşat köyüne, Muğla’nın Sungur Köyü’ne kaç defa parti olarak gittiniz. Beyler; Muğla'yı sadece Muğlalılardan ibaret görürseniz, kazanamazsınız. Muğla’mıza gönül vermiş, hizmet etmiş herkesi kucaklamalısınız. Bazı arkadaşlar bana kızabilirler. AK Parti olarak, Kadın Kolları haricinde dosdoğru çalışan yok.  İl ve İlçe teşkilatları oldukça düzensiz. Halk,teşkilatlardaki yapılanmaya bakarak, oy tercihini yapar. Başbakan Ankara'da çalışsın biz burada oy toplayıp karizma yapalım. Yok öğle yağma. Kedi her zaman bal yemez. Ak Parti Genel Merkezi'nin her şeyden önce yapacağı iş, teşkilatlarım, halkın sevgisini kazanmış kişilerden  oluşmasına, özen göstermek. Böyle yaparsa ancak , Muğla seçmeninin güvenini ve oyunu alır.

Bu arada, Hamle Gazetesi'nin manşetini gördüm, aklıma geldi. 2 yıldır yılan hikayesine dönen bir Hastane Projesi var. Muğla’nın Ak Vekilleri niye yumruğunu masaya vuramıyor. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kurban Bayramı öncesi hastane temelinin atılacağını söylemişti. Bayram geldi.... Bayramınız Mübarek Olsun.

PARTİLER'İN BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYLARI'NA BAŞARILAR DİLERİM.... 
1 2 3 4 5   Bu Yazıya Toplam 170 Puan Verildi
 Kaynak :  MEHMET TAVŞAN

 Kategori  GÜNCEL

 
 
 

  Üye Girişi «

 Reklam 11  Duyurular
 Reklam 12 Anket

 MUĞLA DA AK PARTİ İL BAŞKANI OLARAK HANGİ İSMİ GÖRMEK İSTERSİNİZ ?
ŞADİ PİRCİ
OZAN BALCI
SEYFİ TERZİBAŞOĞLU
YUSUF DEMİRCİ
ESAT TUGAY
TURGAY ÖZTÜRK
GÜLTEKİN AKÇA
İSKENDER GENCER
YUSUF KAYACIK
KADEM METE
NAZLI GÖKALP
ŞENOL ŞENGÜR
  
 Reklam 13 Köşe Yazıları

ERDAL ÇİL

ERDAL ÇİL¬
ÇIKARKEN DE ABDEST GEREKTİREN MESCİTLER

KEMAL ÖNEKLİ

KEMAL ÖNEKLݬ
TOPRAĞA SÖZÜ OLAN SİYASETÇİ NİHAT ÖZTÜRK

servet Aydınlıoğlu

servet Aydınlıoğlu¬
AK PARTİ ULA KONGRESİ VE PERDE ARKASI KULİSLERİ

ALAATTİN KARACA

ALAATTİN KARACA¬
MEDENİYETİN DİLSEL REFERANSLARINA ULAŞMA VE LİSELERDE OSMANLICA TÜRKÇESİ DERSİ

Nabide Kılınç

Nabide Kılınç¬
ELLİ YIL BÖYLE GEÇTİ ABDÜLKADİR GÜLER

MEHMET ALİ ÖNER

MEHMET ALİ ÖNER¬
''HAYAT İNSANIN FAALİYETLERİNİN TAMAMIDIR''

AHMET  AKSOY

AHMET AKSOY¬
TAMER HOCA HOŞGELDİN MUĞLAMIZA

SERAP  ÜLKÜ

SERAP ÜLKܬ
TÜM OLUMSUZLUKLARI AŞTIK

DR.FAHRİ TUNA

DR.FAHRİ TUNA¬
KARIN AĞRILARI

Sinan AKBEY

Sinan AKBEY¬
MHP’Yİ SUÇLAYAN OKUSUN!

Seher Kılıç

Seher Kılıç¬
Siz hangi kategoridesiniz?
 
 Reklam 14 Döviz Bilgileri

[ Serbest Piyasa ]

 
 Reklam 15 Hava Durumu


MUGLA

 
 Reklam 16 Takvim

Aralık 2014

Pts Sal Çar Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 
 Reklam 17
 Kimler Sitede
 

[Online Üye Yok]

Misafir Şu anda 6 konuk çevrimiçi
 Reklam 18   Kategoriler
 Reklam 1   Popüler Haberler
 
 Reklam 2 Reklam 3 Reklam 4 Reklam 5 Reklam 6 Reklam 7 Reklam 8 Reklam 9 Reklam 10
 
 

 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.