Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ....    
ALİ BOĞA VATANDAŞLARA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU - Muğla MUĞLA muğla haber
   
ALİ BOĞA VATANDAŞLARA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU ALİ BOĞA VATANDAŞLARA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
 ALİ BOĞA VATANDAŞLARA VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

 Yazı Boyutu

 Tarih : 25.09.2013 - 10:23:27 


AK Parti Muğla milletvekili Ali Boğa’nın talebi üzerine TOKİ başkanlığından gelen tahsisin kaldırıldığı yönündeki resmi yazı Esenköy Bademli sakinlerini sevince boğdu. Ali Boğa’nın verdiği bu müjdeli haber karşısında rahat bir nefes alan bademli halkı sevgi gösterisinde bulundu. 
Esenköy Bademli Mahallesinde konu ile ilgili olarak düzenlenen toplantıya Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’nın yanı sıra Muğla Defterdarlık Müdürü Mustafa Kılıçaslan Fethiye Mal Müdürü Yaşar Çavuş, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı ve çok sayıda mahalle sakini katıldılar. Toplantıda konuşan Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa en geç 15 Gün içerisinde bu sorunu çözeceğim diye söz verdim ve tam 10 gün içerisinde çözüme kavuşturduk. Bugün tahsisin iptali ile ilgili resmi yazıyı getirdik ve köy kahvesine astık. Pazartesi gününden itibaren 2B tapularınızı almaya başlayabilirsiniz” dedi. Milletvekili Ali Boğa yaptığı konuşmasında “Bu bir parti toplantısı değildir. Bu sadece Bademli deki kardeşlerimizin endişeye düşüren, buranın TOKİ’ YE kentsel dönüşüm çerçevesinde devredilip edilmemesinin halkımız tarafından net olarak kararlaştırılması için yapılan bir toplantıdır. Geçen hafta halkımıza on gün içerisinde buraya yeniden geleceğim ve tahsisin iptali ile ilgili yazıyı getireceğim diye söz vermiştim. Bu günde söz verdiğim üzere tahsisin iptali ile ilgili yazıyı getirdim. Halkımıza altından kalkması zor sözler veriyorum, ama verdiğim tüm sözleri tek tek yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Göcek tünelinin ikincisi yapılacak dedik ve şu anda ikinci tünel için çalışmalar başladı. Dereleri ıslah edeceğiz ve Fethiye körfezinin kirlenmesini önleyeceğiz dedik ve şu anda dere ıslahımız yarı oldu. Fethiye Anfi Tiyatro restore edilecek dedik ve restore çalışmaları şu anda devam ediyor. Yayla yolu yapılacak dedik şu anda yol yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Yapılması hayal olan Seki Barajını yapacağız dedik ve geçtiğimiz günlerde Çevre ve Su İşleri Bakanımız ile Seki Barajının temelini attık. Karaçulha kavşağında bir öğrencimizi trafik kazasında kaybettik. Buraya acilen bir üst geçit yapılacak dedik ve şu anda üst geçit bitmek üzere” dedi. 
Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa “Geçen haftadaki toplantıda Bademli halkının istemediği hiçbir şey burada yapılmayacak dedik ve bu gün bu sıkıntıyı giderdik. Biz halkımız ne isterse onu yapıyoruz. Dayatma ile hiçbir şey yapmıyoruz. Dayatma ile iş yapma 1950 yılı öncesinde kaldı. Milletin istemediği hiçbir şey dayatma ile olmayacak. Bademli halkı burada TOKİ istemiyoruz dedi bizde halkımızın iradesine uyduk. Burayı TOKİ ‘YE o gösterdi bu gösterdi demenin anlamı yok. Biz bu gün elde ettiğimiz başarının sevincini yaşayalım. 23 Eylül 2013 tarihi itibarı ile TOKİ başkanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğüne ben kentsel dönüşüm çerçevesinde Muğla’daki değiştireceğim yerlerden vazgeçtim diye yazıyı gönderdi. Bu tahsisin iptalini hızlandırmak için destek veren müsteşar arkadaşlarıma ve başbakanımızın müsteşarına Badem’li halkı adına teşekkür ediyorum. Bugün Milli Emlak müdürümüz ile görüştüm, yazının bakanımızın imzasının ardından Fethiye Mal Müdürlüğüne ve Muğla Defterdarlığı’na yazının gönderileceğini belirtti. Bademlide 2-B den dolayı hak kaybı olmayacak. Önümüzdeki pazartesi gününden itibaren Mal Müdürlüğünün vereceği program çerçevesinde 2-B arazilerinizin tapularını alabileceksiniz” diye konuştu. 
Bu müjdeli haber sonrasında günlerdir diken üzerinde duran Bademli halkı Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa’ya büyük bir sevgi gösterisinde bulundular.

 Editör :  SERKAN KARA

 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Muğla MUĞLA muğla haber

 Kategori  GÜNCEL

 
 
 

  Üye Girişi «

 Reklam 11  Duyurular
 Reklam 12 Reklam 13 Köşe Yazıları

ERDAL ÇİL

ERDAL ÇİL¬
KIRIM YANIYOR

MEHMET TAVŞAN

MEHMET TAVŞAN¬
HİZMET

servet Aydınlıoğlu

servet Aydınlıoğlu¬
AK PARTİ ULA’YI NİYE KAYBETTİ-1

Tuğba Aydoğan Baysal

Tuğba Aydoğan Baysal¬
Emanet Ol All'ahıma

Nabide Kılınç

Nabide Kılınç¬
MENTEŞE İLÇESİ YERKESİK MAHALLESİ MUHTARI EROL ÇAKMAK’TIR…

AHMET  AKSOY

AHMET AKSOY¬
AZ KALDI

MEHMET GÜCÜYENER

MEHMET GÜCÜYENER¬
CUMHURİYET

DR.FAHRİ TUNA

DR.FAHRİ TUNA¬
KARIN AĞRILARI

Âdem Yılmaz

Âdem Yılmaz¬
Yeni hafta dilekleri...

Sinan AKBEY

Sinan AKBEY¬
PARALEL YAPI MI?

Seher Kılıç

Seher Kılıç¬
Siz hangi kategoridesiniz?
 
 Reklam 14 Döviz Bilgileri

[ Serbest Piyasa ]

 
 Reklam 15 Hava Durumu


MUGLA

 
 Reklam 16 Takvim

Nisan 2014

Pts Sal Çar Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 
 Reklam 17
 Kimler Sitede
 

[Online Üye Yok]

Misafir Şu anda 1 konuk çevrimiçi
 Reklam 18   Kategoriler
 Reklam 1   Popüler Haberler
 
 Reklam 2 Reklam 3 Reklam 4 Reklam 5 Reklam 6 Reklam 7 Reklam 8 Reklam 9 Reklam 10
 
 

 

Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.